Dlaczego warto wybrać kawiarkę i jak parzyć w niej smaczną kawę

Ariete Mokina 1358Bardzo wiele osób na świecie uwielbia czarny napój zaparzony z małych, zmielonych uprzednio ziarenek. Ten napój to po prostu kawa, ten sam, który pijemy codziennie również i w naszym rodzinnym kraju, czyli w Polsce właśnie. Istnieje naprawdę bardzo wiele sposobów na zaparzenie tego cudownego w smaku napoju, jednym z nich jest oczywiście zaparzenie go ręczne, to znaczy przy użyciu czajnika, gorącej wody, szklanki, lub też filiżanki i naszych rąk. Możemy również dodać cukier, wanilię i co jeszcze tam nasza dusza zapragnie.

Drugim ze sposobów jest z pewnością użycie specjalnej maszyny do tego przeznaczonej, to znaczy ekspresu do kawy. Ekspres ten może być ciśnieniowy, lub też nie, posiadać poza tym specjalny spieniacz do mleka, lub również obywać się bez niego i mieć szereg różnych, przydatnych nam mniej, lub bardziej, funkcji.

Jaką kawiarkę kupić

Jest jednakże jeszcze jeden i to bardzo prosty sposób na zaparzenie sobie kawy. Możemy mianowicie użyć czegoś, co nazywa się kawiarka. Nie tylko ma ono bardzo sympatyczną nazwę, ale również bardzo miło wygląda, to znaczy podobnie do małego czajniczka, w którym normalnie zaparzylibyśmy sobie herbatę. Na górze znajduje się naczynie, do którego wsypujemy zmieloną już kawę – przypomnijmy, że nasza kawiarenka nie posiada przecież młynka, jaki mają ekspresy – a na dolewamy wodę. Potem całość stawiamy na tak zwanym ogniu, czyli po prostu uruchamiamy nasze urządzenie i czekamy, aż zagotuje się woda, po czym pod wpływem pary zaparzy się i nasza kawa.

  1. Ariete Mokina 1358 o pojemności  0,1 litra, w cenie 139,99 zł.Ariete Mokina 1358
  2. G.A.T. Golosa- aluminiowa kawiarka o pojemności  0,15 litra, w cenie 99,99 zł. G.A.T. Golosa

  3. Bergner BG-2895- kawiarka ze stali nierdzewnej o pojemności 0,3 litra, w cenie 109,99 zł. Sprawdź aktualną cenę produktu.Bergner BG-2895

Więcej o konkretach takiego procesu możemy przeczytać w recenzji tej, czy innej kawiarki – każda z nich parzy kawę na nieco inny sposób – jednakże główny zamysł zazwyczaj zawsze pozostaje ten sam. Poza tym sam proces parzenia kawy w kawiarence jest bardzo szybki i prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności, a już tym bardziej nie będą nam potrzebne zdolności do obsługi maszyn elektronicznych, jak to jest w przypadku ekspresów do kawy właśnie.

Poza tym kawiarka ma jeszcze jedną przewagę nad ekspresem do kawy – możemy w niej zaparzyć na przykład tylko jedną, czy też dwie filiżanki lub szklanki naszego ulubionego napoju. Na więcej trzeba będzie poczekać do następnego tego procesu. Dzieje się tak, gdyż kawiarki to urządzenia z gruntu małe i na pewno nie aż tak bardzo skomplikowane, jak ekspresy do kawy właśnie. Oczywiście ekspres możemy również uruchomić na zaparzenie jednej, czy też dwóch filiżanek kawy, jednakże często jest to po prostu proces długotrwały i niezbyt opłacalny w porównaniu z użyciem kawiarki właśnie.

Tym bardziej, że zdarzają się przecież kawiarki takie, z których możemy korzystać bez użycia prądu, a w przypadku ekspresów do kawy nie będziemy mieć takiej możliwości. Nie oznacza to oczywiście, że ekspresy do kawy są złe, bo to nieprawda, są po prostu inne i dobre do stosowania w zupełnie innych przypadkach, niż te, w których najlepiej sprawdzi się nasza kawiarka właśnie.

Do tego ceny takich urządzeń są stosunkowo niskie i z pewnością nie obciążą naszego domowego budżetu, ani naszego konta bankowego, czy też naszego portfela w tak dużym stopniu, jak zrobiły to zakup ekspresu do kawy. Dlatego warto rozważyć kawiarkę.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*