Jak wybrać ekspres kolbowy do domu

Ekspres kolbowy DeLonghi ECP33.21Jeżeli chcemy zaparzyć sobie kawę na szybko, na przykład przed wyjściem rano do pracy, to albo prosimy o to naszych domowników, albo po prostu sami się z tym spieszymy, ewentualnie zakupujemy ekspres do kawy i to on wykonuje za nas cały ten proces.

Istnieje jednakże tak wiele ekspresów do kawy na rynku, że często nie wiadomo, który z nich warto jest wybrać i którym z nich należy się bliżej zainteresować, a który nie jest wart naszych bardzo ciężko zarobionych pieniędzy. Dlatego zawsze warto przed zakupem dowiedzieć się, który z nich sprosta naszym wymaganiom i dzięki któremu nie będziemy żałować naszego zakupu.

Jednym z bardzo interesujących rodzajów ekspresów do kawy są z pewnością ekspresy kolbowe. Co to znaczy kolbowe i dlaczego tak właśnie się one nazywają? Sprawdźmy.

Jaki ekspres kolbowy kupić

Ekspres do kawy o nazwie kolbowy to taki właśnie ekspres, który – w przeciwieństwie do ekspresu automatycznego – nie zaparzy nam kawy za pomocą naciśnięcia jedynie jednego przycisku. Tutaj będziemy musieli najpierw zmielić nasze ziarenka kawy, potem umieścić je w specjalnie dla nich przeznaczonej kolbie – stąd właśnie nazwa – a dopiero potem możemy przepuścić wodę przez kolbę i oczekiwać, aż nasza kawa się zaparzy.

Do tych najbardziej znanych ekspresów tego gatunku należą z pewnością Krups XP5620, Zelmer ZCM2053B i DeLonghi ECP33.21. Czym różnią się te sprzęty od siebie i który z nich będzie najlepiej dla nas wybrać?

  1. Krups XP5620 jest ekspresem o ciśnieniu 15 barów i o mocy 1450 W, co czyni go całkiem dobrym sprzętem w swojej klasie. Krups XP5620Kosztuje zaledwie 850 złotych, a w jego wnętrzu kryje się możliwość zastosowania kawy mielonej – co oczywiste, gdyż żaden ekspres kolbowy nie posiada przecież młynka – oraz saszetek. Do tego możemy spienić sobie mleko.
  2. Zelmer ZCM2053B to maszyna za cenę 400 złotych, jest więc najtańsza w naszym małym zestawieniu. Zelmer ZCM2053BW tym przypadku mamy do czynienia z ciśnieniem 15 barów, ale z mocą o wielkości 1350 W. Tutaj możemy użyć tylko i wyłącznie kawy mielonej, nie ma więc możliwości skorzystania z saszetek. Za to największy pojemnik na wodę występuje właśnie w przypadku Zelmer ZCM2053B, gdyż jego pojemność to aż 1,25 litra (inne mają zaledwie po 1,1 litra). Oczywiście również i tutaj możemy liczyć na specjalnie wbudowany w mechanizm system spieniający mleko. Poznaj aktualną cenę ekspresu kolbowego Zelmer.
  3. DeLonghi ECP33.21 zaś ma nieco mniejszą moc, bo jedynie 1100 W, za to ciśnienie ma dokładnie takie samo, jak Krups XP5620. DeLonghi ECP33.21Za cenę w przybliżeniu 600 złotych otrzymujemy okazję do skorzystania z dokładnie takich samych rodzajów kawy, jak w wypadku Krups XP5620¸ mamy również możliwość spienienia mleka. Różnią się one tym, że DeLonghi ECP33.21  ma nieco mniejsze wymiary, dlatego zmieści się nawet do bardzo minimalistycznej kuchni.

Ogólnie wszystkie te trzy powyżej wymienione ekspresy kolbowe do kawy są naprawdę świetnymi wyborami i każdego z nich warto zakupić, musimy się tylko zastanowić, jak wiele miejsca możemy przeznaczyć na umiejscowienie naszego nowego sprzętu i czy zamierzamy używać saszetek z kawę, czy też raczej nie. Potem możemy już spokojnie udawać się do sklepu na zakupy, aby powrócić do domu z nowym urządzeniem i od razu zasiąść do skorzystania z tego, co ma on nam do zaoferowania.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*