Wybieramy tani ekspres przelewowy do biura

Ekspres do kawy Philips HD7761/00Jeżeli zamierzamy zakupić sobie ekspres do kawy do naszego biura, aby podnieść nieco morale i sprawność koncentracji naszych pracowników i oczywiście nas samych, to warto najpierw zdecydować się, jaki ten ekspres będzie nam pasował. Jest bowiem wiele rodzajów tychże maszyn chociażby ekspresy do kawy ciśnieniowe Krups, niektóre należą do kategorii ekspresów kolbowych, gdzie będziemy stosować swego rodzaju kolbę do nasypania do niej ziaren już uprzednio zmielonej kawy, inne zaś pozwolą nam tą kawę zmielić w sobie i już nie będziemy musieli dokupić do naszego zestawu kuchennego żadnego młynka do kawy.

Czym jednak są tak zwane ekspresy przelewowe, czym różnią się od kawiarek, ekspresów zwyczajnych, czy też kolbowych i czy warto jest w ogóle w nie inwestować nasze ciężko zarobione pieniądze? Sprawdźmy.

Na początek poznajmy definicję tego wyrażenia. Ekspresy przelewowe to takie sprzęty, które są zbyt rzadko polecane kupującym, gdyż na początku musimy zmierzyć porcję ulubionych ziaren kawy, potem umieścić specjalny filtr w naszym ekspresie. Kiedy już to zrobimy, wlewamy wodę do specjalnie w tym celu przygotowanego zbiornika, a woda też jest przesyłana do tak zwanej komory grzewczej. To właśnie tam, po zagotowaniu, jest doprowadzana za pomocą rurki do miejsca, gdzie znajduje się nasza kawa. Potem gotowy napój ścieka sobie powoli do uprzednio przygotowanego naczynia, które może być wykonane ze szkła, metalu, lub stali, zależnie od tego, jaki ekspres przelewowy do kawy właśnie zakupiliśmy.

Pod wspomnianym już powyżej naczyniem znajduje się tak zwana płyta grzewcza, która pomaga nam utrzymać prawidłową temperaturę kawy nawet przez plus minus cztery godziny, odkąd zaczęliśmy ją w ogóle przygotowywać.

A który ekspres przelewowy do kawy do biura wybrać

Specjalną popularnością cieszy się maszyna o nazwie Philips HD7435/20, która to już za cenę 140 złotych może być nasza.Philips HD7435/20 W takim przypadku otrzymujemy sprzęt o mowy 700 W i o pojemności naczynia na już zaparzoną przez nas kawę, o wielkości 0,58 litra.

Drugim bardzo ciekawym tego typu urządzeniem będzie Philips HD7470/20, który jest nieco droższy od swojego poprzednika, bo kosztuje aż 190 złotych. Philips HD7470/20W tym wypadku jednakże mamy do naszej dyspozycji moc aż 1000 W, co z pewnością sprawi, że nasza kawa po prostu dużo szybciej się zaparzy. Do tego pojemnik na kawę ma 1,2 litra pojemności.

Jeżeli chodzi o miejsce trzecie, to zdecydowanie zajmuje je Philips HD7761/00. Łatwo jest tutaj zauważyć pewną prawidłowość, mianowicie wszystkie trzy pierwsze miejsca zajmują produkty dokładnie tej samej firmy. W przypadku Philips HD7761/00 będziemy musieli jednakże przygotować się na wydatek aż 640 złotych.Philips HD7761/00Co sprawia, że jest on tak bardzo w porównaniu z innymi, skoro jego moc to również 1000 W, a wielkość pojemnika na wodę wynosi również standardowo, bo jedynie 1,2 l? Chodzi tutaj nie jedynie o jego ciche i prawie bezawaryjne działanie, ale również i o funkcje, jakie oddano nam do naszej dyspozycji. Są to między innymi blokada kapania, aby zbyt wiele kropel nie przedostało się tam, gdzie nie trzeba, regulacja mocy kawy, jaką zamierzamy dla nas zaparzyć, regulacja stopnia zmielenia kawy oraz wyświetlacz. Jak więc widać, ten przelewowy ekspres do kawy ma wbudowany w siebie młynek do kawy i dlatego po prostu jest taki drogi.